top of page

C. H. Valentyne saját véleménye írásairól: 

   

   Korábban rengeteg stílust, műfajt kipróbáltam írás terén. Próbálkoztam versekkel is, számtalan szórakoztató regényt is megírtam és rengeteg gyakorló novella lapul az adatbázisomban. Mégis, egy teljesen más mederbe tereltem magam, amiben úgy érzem kiteljesedhetek.
Kedvelem az embereket, nagyon és szeretem is őket figyelemmel kísérni. Írásaim ezeken a tanulmányozásokon alapulnak, az élet szépségéről és a lelkivilágunk megismeréséről mesélek. Örömmel tölt el, hogy megoszthatom a tapasztalataim és bízom benne, hogy sikerül átadnom az embereknek valamit abból a csodálatos látásmódból, ami írás közben megjelenik bennem.

 

Jó szórakozást kíván az Író és csapatunk!

Nimfa papagáj lét

 

   Ember létünknek meg van az a képessége, hogy szárnyaljon, mint egy kis madár. Az egyetlen probléma az életben, mikor hagyjuk, hogy a madárkát kalitkába zárják. A kismadarat a környezetére, a szülők és a család személyiségére, megélhetési körülményeire, érzelmi mintáira hivatkozva, könnyű bezárni és később zárva is tartani. Ezzel semmi probléma nincs, egészen addig amég a madárkában nem kezd el dolgozni az ösztön, hiszen még a fogságban született madár is tudja, hogy a szárnyait repülésre találták fel és tollai a levegő felhasításával szépülnek meg igazán. Mivel ez a szabadság íze és a szabadság íze megszépíti minden élőlény külsejét és belsejét.

 

   Legtöbbünk madárkája sokáig a kalitkában szunnyad és talán soha nem engedi meg magának, hogy az ösztön felszínre törjön, mivel tudja, hogy a világ ellene van és képtelenség túl jutni a zárt ajtókon. De egyes madárkában megjelenik a vágy, a boldog és szabad életre, nem pedig az eltékozlott mindennapokra, az üres cselekvésre, amiben az élvezet nincs jelen.

 

   Ezek a madárkák biztosra veszik, hogy nincs zárt ajtó, csak be van csukva. A látszat csal, azt hihetné az ajtó le van lakatolva, kulcsra van zárva, kalapáccsal sem tudná felnyitni, de ezek a madárkák még is megpróbálják kinyitni. Fontosabb nekik az örömteli élet vonzása, mint a hamis illúziók által keltett, láncra vert élet. Mikor megpróbálják kinyitni az ajtót, akkor biztosra is veszik, hogy egyszer sikeresen ki is fog nyílni. Igen, a madarak ezzel a hittel és állhatatossággal képesek kinyitni az ajtót.A nagyszüleim és Anyukám csodálatos emberek és emberek voltak. Nekik égett a szívükben a madarak iránt érzett szeretet és emiatt egész életüket végigkísérték ezek a lenyűgöző állatok. Ezzel együtt nekem is megadatott a lehetőség, hogy figyeljem őket. Három emlék erősen a fejembe vésődött ezekkel az állatokkal kapcsolatban. Az első igazán pici koromról maradt meg, amikor Mamámék két nimfa és több picike hullámos papagájt tartottak, én pedig egy szép nyári napon, mikor a kalitkájuk a teraszon volt, kinyitottam nekik az ajtót. A hullámos papagájok azonnal vették az adást. Ők ki is repültek, ahogy a kalitka ajtaja kinyílt, még a nimfák a helyükön maradtak. A nimfa papagájok, azóta már a 20. életévüket is betöltötték, de azóta is ülnek a helyükön és bármikor kinyílik a ketrec ajtó, ők csak maradnak az ülőkén. Úgy gondolom a különbség csupán annyi, hogy ezek a madarak régebb óta voltak bezárva, mint a hullámos társaik. Ők már annyira elhitték, hogy a kalitkán túl egy hamis élet van, hogy észre se vették, hogy a hamis életből ülve látják a külső világot hamisnak.

   A második történetem egy Norbi nevű papagájról szólt, akit óvodás koromban fogtak be a Nagyszüleim. Ez a papagáj gyűlölte a kalitkát és ezt jelezte is az embereknek. Mikor bezárva ült a kalitkába és hozzátettem az ujjamat, úgy megcsípett, hogy azt hittem bepisilek, de ennek a madárnak különleges elméje volt, ugyanis képes volt kinyitni a kalitka ajtót. Ő állhatatosan próbálkozott, és figyelte a Mamámat, amikor kinyitotta az ajtót. Elleste ezt a tudást és a javára fordította. Bármikor ki tudott járni a kalitkából és többször próbált megszökni, de a nagy különbség a viselkedésében mutatkozott. Kézbe lehetett venni és hagyta magát szeretni. A szabadság szerelmese, a szabadság lehetőségében, hagyta magát szeretni. 

   Az utolsó történet Anyukám kanárijairól szól, akik küzdöttek a kalitka ellen és miután sikerült Apukámnak bezárni őket, azok hosszú ideig csendben maradtak. Annyira megviselte őket a bezártság, hogy inkább elhallgattak. Az egyetlen dolog, ami újra dalolásra bírta őket az a zene volt. Semmi mást nem szerettek úgy (egymáson kívül), mint a zenét, hiszen a zene hullámai hordozzák a szabadság ízét. A zenészek is szabadok, csak úgy mint a madarak és szabadon is alkotnak.

   

   Ezeket végig olvasva Kedves Olvasó felvetülhet a kérdés, hogy akkor még is mi az amiről én beszélek. Madarak? Elme? Kalitka? Egyéb fura szöveg.Az egyetlen válaszom csupán annyi, hogy: Van egy különleges képességed, ami a szabadság létén alapul és ez a képesség alakítja az életed. Ezzel Te magad is tisztában vagy, csupán annyi a probléma, hogy megfeledkeztél róla, mint a nimfa papagájok a Nagymamámnál. Az életed teremtője Te vagy, a kérdés inkább az: Mit gondolsz, az ajtó zárva van, vagy csak be van csukva?​

 

C. H. Valentyne

2016. 04. 05.

bottom of page